גירושין

כאשר שני בני זוג מעוניינים לסיים נישואין ולהיות מוגדרים כגרושים, עליהם לעבור מספר פעולות טקסיות (מתן גט), שרק לאחריהן הם יוגדרו רשמית כגרושים. על מתן גט להיעשות מתוך רצון חופשי של בני הזוג, וכל ניסיון לכפות את הפעולות עליהם עלול לגרום לפגיעה בכשרות הגט.
תהליך הגירושין יכול להיעשות בשתי דרכים שונות : מחד גיסא בני הזוג יכולים לבצע זאת על ידי מתן גט תוך הסכמה בניהם לגבי אופן פירוק השותפות, המתבטאת בצורת הסכם גירושין שבעקבותיו מתן גט. אך מאידך גיסא, במידה ובני הזוג אינם מגיעים להסכמה לגבי אופן הפרידה, הם יפנו אל בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה על מנת לבצע עבורם את ההחלטות לגבי דרך פירוק השותפות.

הסכם גירושין :
מטרת עריכת הסכם גירושין הינה לשים קץ להתכתשויות בערכאות ו/או להימנע מהן כבר למן ההתחלה, ע"י כך שבני הזוג המתגרשים מסדירים, בדרך של הסכמה הדדית ביניהם, את כל המחלוקות והעניינים הרלבנטיים העומדים על הפרק מבחינתם בקשר עם גירושין.

מטרה העיקרית של גירושין בהסכמה ועריכת הסכם גירושין ע"י עורכי דין גירושין, היא להגדיר ולעצב מחדש את התא המשפחתי שלכם לאחר פירוקו.והוא כולל בעיקרו 4 רבדים מרכזיים :

  1. משמרות ילדים קטינים , וכן הסדרי ראייה.
  2. מזונות ילדים קטנים.
  3. חלוקת כספים/הרכוש.
  4. הגירושין(גט).
  • חשוב לציין שכל הסכם הוא אינדיבודאלי, ייחודי ומורכב ולכן לא ניתן לתת רשימה של כל הסוגיות בהם עוסקים הסכמי הגירושין, אך הסעיפים לעיל הינם הסעיפים המרכזיים העומדים בליבו של כל הסכם.

יש לציין שבמידה והתגבש הסכם גירושין, יש להביאו לאישור בבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני,הם אלו אשר יכולים לתת הכשר להסכם גירושין שהתגבש.(למעט החלק בהסכם שדן בגירושין שמצוי בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני)


גירושין דרך בית הדין הרבני :
במקום שהליכי גירושין נעשים ללא הסכמה הדדית או במקרים שהצדדים אינם מסוגלים לגשר על המחלוקות ביניהם בדרך של הסכם גירושין, יש צורך בהגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני( בתנאי שבני הזוג הם יהודיים. במידה ולא , יש לפנות בנוגע לגירושין לבית המשפט לענייני משפחה).
על מנת שיהיה ניתן לפנות לבית הדין הרבני בבקשה לקבלת גט יש להציג עילות לגירושין.
עילות גירושין אשר בגינן אפשר להביא לגירושין ללא הסכמה נחלקות לשני סוגים- עילות גירושין אובייקטיביות ועילות גירושין סובייקטיביות:

  • עילות גירושין אובייקטיביות הן עילות אשר מבוססות על כך שבן הזוג השני סובל ממחלות או ממומים המונעים את קיומם של חיי נישואים תקינים. עילות אלו יכולות להיות עקרות, מום המעורר סלידה מצדו של בן הזוג השני וכדומה.
  • עילות גירושין סובייקטיביות הן עילות הקשורות בהתנהגותו של בן הזוג השני. עם עילות אלו נמנות בגידה, התמכרות לסמים, אלימות וכדומה.

המידע המובא באתר זה הינו כללי ואינו מהווה ייעוץ משפטי וגם \ או תחליף להתייעצות משפטית מקצועית וגם \ או אינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
מומלץ וחשוב לקבל ייעוץ משפטי אישי אינדיבידואלי טרם נקיטת צעדים וגם \ או הליכים ולצורך כך הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו"ד טל קולסקי.
כל המסתמך על האמור באתר זה בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.