תיקון גיל ושינוי שם

תביעה לתיקון גיל

תביעות גיל הינם תביעות המוגשות ע"י אנשים (בעיקר בני העליות הותיקות) הסבורים כי רישום הגיל בתעודת הזהות שלהם אינו עולה בקנה אחד עם גילם האמיתי.
דהיינו שבסעיף הגיל בתעודת הזהות שלהם הנתונים אינם נכונים או חסרים - אם בשל שגיאות ברישום בזמן העלייה או בשל כך שאין מידע מדויק לגבי הגיל.
נתון זה הינו חשוב ומשמעותי שכן הוא קובע את הגיל לקבלת רישיון נהיגה , מועד גיוס , פנסיה וכדומה ולכן אנשים הסבורים שנעשה להם עוול בסעיף הגיל רשאים להגיש תביעה לתיקון גיל.

בתביעה לשינוי רישום גילו של אדם, כלומר שינוי תאריך לידתו של אותו אדם, על התובע להוכיח שני דברים:
1. להוכיח כי גילו אינו הגיל המצוין בתעודת הזהות שלו.
2. להוכיח מהו גילו האמיתי של התובע.

על מנת להוכיח סעיפים אלו , יש להציג בפני ביהמ"ש מסמכים רשמיים או תעודת לידה שמראה, כי הגיל הרשום אינו הגיל הנכון. אם אין בנמצא מסמכים רשמיים או תעודת לידה, צריך לאסוף עדויות מאנשים שנכחו בזמן הלידה: קרובי משפחה, שכנים וחברים.

יש לציין שבית המשפט נותן משקל כבד יותר לראיות שבכתב ונזהר כאשר מדובר בעדויות שבע"פ.

שינוי שם

כל אדם, מעל גיל שמונה עשרה, רשאי לשנות את שמו הפרטי ו/או את שם משפחתו ברשומות משרד הפנים, ללא צורך בהליך משפטי כלשהו ובלבד שלא שינה את שמו בשבע השנים האחרונות וכן שלא בחר בשם בעייתי.
על כן , רשאית המדינה להתנגד לשינוי השם במידה והשם בעייתי – כלומר כאשר מדובר בשם שעלול להטעות או לפגוע בציבור או ברגשותיו.

  • משרדנו נותן ייצוג בבית המשפט לאנשים החפצים לתקן את גילם או לשנות את שמם ונתקלים בהתנגדות כלשהי מצד המדינה או החברה.

המידע המובא באתר זה הינו כללי ואינו מהווה ייעוץ משפטי וגם \ או תחליף להתייעצות משפטית מקצועית וגם \ או אינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
מומלץ וחשוב לקבל ייעוץ משפטי אישי אינדיבידואלי טרם נקיטת צעדים וגם \ או הליכים ולצורך כך הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו"ד טל קולסקי.
כל המסתמך על האמור באתר זה בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.